Menu
Your Cart

Gemi İlaçlama

Gemi İlaçlama 

Gemiler ; insanlar,hayvanlar ve eşyaların taşındığı araçlardır.Gemi bulunduğu limandan farklı haşereleri alıp bir sonraki limanda farklı bir coğrafyaya yayılmasına sebep olup,oradaki biyolojik çeşitliliği bozabilecek bir etkiye sahiptir.Haşereler ayrıca gemide seyahat eden ve çalışan personelin yaşam kalitesini ve sağlığını kötü yönde etkilemektedir.Gemide bulunan eşyalara zarar verme ihtimali olan haşereler vardır.Bu yüzden gemilerin düzenli aralıklarla ilaçlanması hem insan sağlığı için hem taşınan eşyaların güvenliğinin sağlanması için gereklidir.
Gemi ilaçlama uygulamaları denince akla ilk haşere mücadelesi gelse de değişen tehdit sıralaması sebebi ile bu uygulamalar sadece haşereleri kapsayacak şekilde yapılamaz. Şimdiki zamanda haşereler yine gemiler için büyük tehdit olsa dahi artık gemileri istila edebilecek ve beraber gelebilecek hastalık kaynağı virüsler daha büyük endişe kaynağına dönüşmüştür. Bu sebeple gemi ilaçlama adı altında bahsi geçen uygulamalar öncelikle virüs gibi mikrobiyal organizmaları hedef alan dezenfeksiyon ve fumigasyon uygulamalarını temel almalıdır. Haşereler için yapılan böcek ilaçlama türü uygulamalar beraberinde dezenfeksiyon ve fumigasyon uygulamaları düşünülmezse asıl tehlike göz ardı edilmiş olur.


Fiyat ve bilgi almak için hemen bizi arayın.


Gemi, Tekne, Yat İlaçlama

Böceklerin sadece seyir halinde olmaları durumu değil aynı zamanda kemirgen olanları sayesinde yaşam tehditleri barındırdıklarını da dile getirebiliriz. Yani tahta ve ağaç kemiren böcekleri ele alacak olursak bu hayvanlar özellikle de geceleri çok daha hızlı çalışarak mobilyalara zarar vermektedir. Buda günden güne tekne veya gemilerin kullanılamaz hale gelmesini sağlayabilir. Bu noktada gemi ilaçlama oldukça önemlidir. Gemilerin kuytu köşe yerleri çok daha fazla olduğu için böcekler için kaçınılmaz yerler olarak bilinirler. İsteyerek veya istemeyerek bir şekilde teknemize giren böcekler hızlı bir şekilde üreme gerçekleştirerek de daha çekilmez hale gelebilirler. Bu konuda uzman olan ve bizlere yardımcı olacak kaliteli İlaçlama Firmaları ile iletişim halinde olarak sorunlarınıza kalıcı çözümler bulabilirsiniz. Böceklerin korkutulması veya kaçırılması çözüm olmayacağı gibi kalıcı olarak da bulundukları alanları terk etmemektedirler. Bundan dolayı bir de kendi imkânlarınız ile ilaçlama yapmamalı ve kendinizi de tehlikeye atmamalısınız.


Gemi İlaçlaması Yapan Firmalar

Gemi ilaçlaması yapan firmaların başında gelen Lemapest Haşere Kontrol sizlere %100 müşteri garantisini hedefleyerek hizmet vermektedir. Mutlaka hayatımızın bir köşesinde karşımıza çıkan böcekler yani haşereler kendi cinslerine göre değişkenlik sağladığı için çözümleri açısından da özel ilaçların kullanılması gerekmektedir. Tarım bakanlığının ürettiği ve kullanılması uygun görülen ilaçlar kullanılması durumlarında diğer canlıların hayati tehlikeleri de atlatılmış olacaktır. Doğru bilinen yanlışlar arasında yer alan diğer bir uygulama ise kişinin kendi başına mücadele ediyor olması durumudur. Yani herhangi bir yerden alınan bir böcek ilacının her böcek için iyi geleceği düşüncesi altında istemeden işe yaramadığını anlayabilmek de kolay olmaktadır. Böcekler türlerine göre ilaçlandığı için bazılarının dayanıklılıkları oldukça fazla olmaktadır. Bundan dolayı bu tarz uygulamalara başlamadan önce mutlaka garantili hizmet veren Gemi İlaçlama Firmaları ile iletişime geçmek gerekir. Kalitesinden ödün vermeyen, dünya sağlık örgütünden onaylı ilaçları kullanan ve sağlığını düşünen kişilerin uğrak noktası olan ilaçlama firmaları için mutlaka iyi araştırmalar yapmanız önerilmektedir. Olası durumlarla karşılaşmamak için hem vaktinizi, hem de paranızı çöpe atmamak için bu ayrıntılara dikkat etmek gerekecektir diyerek devamında ise sertifikalarına da ayrıca önem göstermeniz önerilir.


Fiyat ve bilgi almak için hemen bizi arayın.


Gemiler İçin Yeni Risk Virüsleri Yok Edin

Günümüzde dünya nüfusunu tehdit eden en büyük ve gerçek sorun virüslerdir. Son yıllarda sürekli salgınlar ile insan hayatlarına mal olan Corona virüs ailesine üye Sars, Mers ve en son olarak Wuhan virüslerinin başka şehirlere ve ülkelere taşınması ulaşım araçları ile olmuştur. Üstelik gemiler karalar arası hatta kıtalararası taşıtlardır. Bu virüslerin bir karasal alandan dünyanın başka bir karasal alanına taşınmasında baş araçsa yine gemilerdir. Çok fazla insan da taşırlar. Gemiler ulaşım araçları içinde genişlikleri ve taşıdıkları insan sayısı ile doğru orantılı olarak en fazla risk altında olan ve risk yaratan ulaşım araçlarıdır. Çok fazla açık ve kapalı alanları da bulunur. Büyüklüklerine bağlı olarak ta yüzen bir kasaba, şehir gibi olurlar. Gemilerle seyahat eden hasta insanların taşıdığı bu virüsler hastaların temas ettiği gemi yüzeylerinde, eşyalarında da yaşamını sürdürüp tehdit olmaya devam ederler. Oluşabilecek tüm virüsleri profesyonel ekibimiz ile görüşerek ilaçlatabilirsiniz.


Fiyat ve bilgi almak için hemen bizi arayın.


Gemi İlaçlamanın Önemi

Haşere ve hastalık patojeni istilasına uğramış bir gemiyi kurtarmakta kolay değildir. O yüzden gemi ilaçlama ve gemi dezenfeksiyon çalışmaları ihmal edilebilecek çalışmalar değildir. Kesintisiz sürmelidir. Ve gemiler servis ve stoklanacaklar için kısa bir süre limanda bulunduğundan, daha büyük istilaları önlemek için zararlıların erken teşhisi de çok önemlidir. Zararlıların geleceği kapıları bilmekte önemlidir.